8 pravidel pro nošení barevných ponožek

Cítíte to ve vzduchu? Léto se s námi pomalu, ale jistě loučí. S nadcházejícím podzimem přichází i potřeba se zbavit otevřených bot a sandálů a vybavit se něčím, co kvalitněji ochrání před zimou.

Spousta lidí je zná, ale mnoho z nich je považuje za pouhý módní výstřelek. Jak je tedy možné, že nás pestrobarevné ponožky provázejí už pátý podzim, když byly považovány za pouhou chvilkovou záležitost? Jestli ono to nebude tím, kdo je nosí: pokud si naši drazí pánové něco oblíbí, tak už nemění a jejich chvilková náklonnost přechází v dlouhodobou záležitost.

… řekl jim ale někdo, jak na to?

  • Odhadněte vážnost situace – ačkoliv je dnes experimentátorům doba nakloněna více než kdy jindy, některé věci by měly být svaté. Pokud ladíte outfit na večerní formální událost, musíte si uvědomit, že vzít si výrazné barevné ponožky v tomto případě, je známka velkého nevkusu. Pokud se již rozhodnete nosit natolik módní záležitost jako jsou barevné ponožky, musíte o tom něco vědět. A proto jsme tu my.
  • Úspěšní lidé vždy začínají tím, že chtějí být jiní než ostatní. Nebojte se proto být výrazní a odlišní – buďte sebevědomí, zábavní, ale hlavně důvěřujte sobě samotným.
  • Nesnažte se kombinovat barevné ponožky se zbytkem outfitu za každou cenu.
  • Usilujte se o kontrast nebo doladění ponožek s jiným detailem ve Vašem oblečení – kravatou, motýlkem, kapesníčkem, barevnými tkaničkami
  • Nikdy neukazujte kůži nad ponožkami – vždy by měly být dostatečně dlouhé, aby zakryly kotník a část lýtka
  • Zkoušejte hravé a odvážné barvy – experimentujte s aktuálními či sezónními
  • Zamýšlejte se nad tím, co o Vás vybraný vzor říká. Šílené barevné ponožky s motivem Star wars možná nebudou to nejlepší na první schůzku, pokud nejste skalním fanouškem této komunity.
  • A základ nakonec: barevné ponožky přitahují pozornost – pro tento účel byly ostatně stvořeny. Proto si vždy vyžadují kvalitní, pěkné a čisté boty.

Postup na II. level

Pokud podrobíme pánskou módu rozsáhlému výzkumu, zjistíme že 99% mužů nosí ponožky. Z této skupiny 98% nosí k obleku ponožky černé, které jim ladí s tkaničkami.

V dnešní době máme jedinečnou možnost se odlišit od ostatních, aniž by se nás za to někdo snažil jakkoliv postihnout či námi opovrhovat. V minulosti tomu tak nebylo, nosila se uniformita a kdo byl jakýmkoliv způsobem jiný, byl považován za potencionální nebezpečí pro společnost. Dnes konečně máte možnost si vybrat, být elegantní a stylový.

Jelikož mě vždy zajímaly módní styly a historie odívání, narazila jsem kdysi na zmínku o barvách tkaniček, které se nosí ve vysokých těžkých botách – nejčastěji značek Dr. Martens nebo Steel, jejichž nositelé tento kult vytvořili. Červené tkaničky prý mají patřit vyznavačům anarchie, žluté příznivcům punku, bílé zastáncům rasistických ideologií a černé fanouškům metalu a jiné tvrdé muziky. Vzhledem k tomu, že všichni mí kamarádi nosí v těžkých botách tkaničky černé, nemám pro podrobnější výzkum relevantní vzorek.

Odkud se vlastně vzaly…

Jako spousta jiných, nových a zajímavých věcí připutovaly k nám barevné pánské ponožky ze Západu, konkrétně z Británie. Tato země byla vždy na špici co do počtu nových myšlenkových proudů, hudebních žánrů a módních stylů, které se později ve zbytku světa staly velmi populárními. Znáte Beatles, punkové Sex Pistols nebo Depeche Mode? Tak vidíte.

Vzpomínám si moc dobře, jak už v roce 2009 přišel můj kamarád Ondra na první přednášku v zimním semestru v sáčku, elegantních kalhotách stejné barvy, tmavých kožených botách a v nich měl výrazné červené ponožky s bílými puntíky! Nikdy dříve jsem nic podobného neviděla. A musím říct, že mě tato originální kombinace velmi zaujala. Ponožky mu přišly poštou od bratra, který už několik let pracoval v Irsku. Prý se takové ve Velké Británii, Irsku, Švédsku, USA a Francii nosily už pěkných pár let před tím, než tento styl doputoval k nám.

Včera a dnes…

Podle klasického tradičního přístupu by měly být pánské ponožky nenápadné, nevýrazné a ztrácet se v ostatním oblečení – jednobarevné v tmavších odstínech. Barva by vždy měla umožňovat neutralizaci barevného přechodu mezi kalhotami a botami. Jelikož standartní barva pánských business bot je černá, není divu, že je i nejrozšířenější barvou ponožek. Dalšími oblíbenými barvami jsou tmavě šedá a námořnická modrá. V tradičním přístupu pánského oblékání se jim nikdy nepřikládal atribut módního doplňku. Bývávalo.

Tento klasický, tradiční přístup tu byl od doby, co se začaly nosit obleky. Dokážete si tudíž představit, jakou pozornost to vyvolalo, když se pánové rozhodli, že to chtějí dělat jinak. Mnoho z nich i dnes musí v práci dodržovat předepsaný dress code a jediným způsobem, jak ukázat svůj styl, hravost a originalitu je právě prostřednictvím barevného páru ponožek. Ještě stále je často ukrývají v nohavicích obleku, ale když vykouknou, okamžitě zvýrazní osobnost. Je to skrytá možnost, jak podtrhnout svůj osobitý styl, stát se žádoucím a hrdým.

A co na to dámy?

Doteď jsme budili zdání, že barevné ponožky jsou pouze výsadou mužů. Ale nemusí tomu tak být. Módu výrazných barevných ponožek si ženy přizpůsobily do podoby barevných podkolenek či nadkolenek. A vyšší modely si zase získávají příznivce na druhém břehu, a to nejenom v řadách sportovců. S přicházejícím sychravým počasím se kromě módy, jedná i o vysoce praktickou a pohodlnou záležitost.

V našem obchodě lovesouvenirs naleznete barevné ponožky hned v několika dárkových sadách.

Dárková sada Indická karavela

26. pánská sada plachetnice 1a

Dárková sada Road King

25. pánská sada motorkář 1a

Dárková sada Francouzská Fregata

27. pánská sada puntíky 1a

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s