Móda dřevěných motýlků

Ačkoliv si mnoho lidí ještě donedávna myslelo, že se opět jedná pouze o módní výstřelek, který odezní a bude zapomenut, nestalo se tomu tak. Tento drobný dřevěný předmět si každoročně získává stále více příznivců v řadách mužů i žen a motýlci ze dřeva si získali nezastupitelné místo ve světě moderních elegantních stylů oblékání. Prvního vyrobil v USA Frances J. Johnson v roce 2012. Již o rok později se nápadu ujali mladí truhláři z Moravy.

Jak se vyrábějí…

Musíme připomenout, že titěrnost a delikátnost dřevěných motýlků automaticky vylučuje použití jakékoliv těžké techniky při jejich výrobě. Od prvního špalíčku dřeva, až po zabalení do krabičky z recyklovaného papíru probíhá jejich výroba ručně. Pro každého truhláře je tvorba motýlků velmi nestandartní disciplína, která si vyžaduje nové postupy a smysl pro design. Valná většina výrobců jsou mladí lidé, kteří se vrací k řemeslu, v dnešní době již téměř zapomenutému. Náš truhlář se jmenuje Tom.

  • Pečlivě vybraný kousek dřeva nařeže šikovný truhlář na plátky na pile s tenkým listem a výsledek je závislý pouze na jeho pečlivých rukou.
  • Tvar motýlku dotvoří kladívkem a dlátem a zbrousí dohladka,
  • Další na řadě jsou povrchové úpravy a zdobení. Nejoblíbenější je gravírování – Tom na počítači se navrhne originální motiv, který potom vypálí laserem přímo do dřeva. Vzhledem k tomu, že je velmi šikovný, a navíc vybavený patřičným hardwarem, není pro něj žádný problém vyrobit zákazníkovi motýlka s nápisem na přání – s datumem svatby, věnováním či iniciálami budoucího hrdého majitele.
  • Další cesta motýlka vede ke švadlence, která přišije k motýlkovi látkovou stuhu. Tento úkon je pro ni velmi náročný, jedná o velice malý rozměr látky, vše musí kvalitně a pevně držet,
  • Následně Tom motýlka pečlivě zkontroluje, zabalí do krabičky z recyklovaného papíru a vyšle do světa.

Proč jsou tak oblíbené?

Jsou prostě a jednoduše jiné. Mají šmrnc, nápad, punc jedinečnosti a jsou stylové. Navíc velmi univerzální – hodí se jako doplněk formálního obleku, business obleku pro podnikatele, obchodníky, či číšníky. Jsou oblíbené zejména u mladých lidí, kteří mají rádi netradiční a stylové doplňky, rádi se elegantně oblékají, ale chtějí mít vždy svůj neformální šarm a charisma.  Motýlci jsou vyráběni z kvalitního dřeva, takže jsou jako stvoření ke každodennímu nošení. Jedná o vysoce návykovou záležitost, která Vás chytí za srdce, stane se pro Vás velmi oblíbeným doplňkem.

Dokonalý gentleman…

Dílny, které vyrábějí dřevěné motýlky se neomezují pouze na jeden druh výrobku. Jejich produkce je široká, kromě dřevěných motýlků pro pány a dámy zahrnuje i nabídku manžetových knoflíčků, dřevěných peněženek a kapesníčků do náprsních kapes saka, až po pásky, ozdoby do klopy saka a brože. Pokud zkombinujete více dřevěných doplňků v jednom outfitu, neuděláte nikdy chybu.

Dřevo jako alfa a omega všeho počínání…

Spousta lidí v moderní společnosti se zamilovala do handmade výrobků, které se produkují tak, aby jejich výroba nepoškozovala přírodu. Lidé se navracejí ke svým kořenům a znovu objevují materiály, které byly pro své specifické vlastnosti používány stovky let, ale v posledních letech se na ně pozapomnělo. Všichni už mají dost plastů, jejichž výroba znečišťuje ovzduší i vodu, poškozuje zdraví lidí a zanechává tuny odpadu.

Jedním z materiálů, který se dočkal renesance a stal se do středobodem zájmu, je i dřevo. Je originální, trvanlivé, odolné a příjemné na dotek. A v poslední době i vysoce módní.

V současné době se výrobě dřevěných motýlků a jiných módních doplňků ze dřeva věnuje v České republice několik málo firem a dílen. Společným jmenovatelem jejich výrobků je téměř stoprocentní využívání recyklátů při výrobě. Udržují dlouhodobou spolupráci s řemeslníky ve svém okolí, kteří jim dodávají zbytky a odřezky dřeva, které by při další produkci neměli možnost využít.

A kromě toho – dřevo má prostě duši.

 

V našem obchodě naleznete dřevěné motýlky ve stylových sadách pro muže.

Dárková sada Independent

29. pánská sada pivní 1a

Dárková sada Elektra glide

28. pánská sada vlny 1a

Dárková sada Mauritius club

36. likérová sada pro gantlemany 1a

 

 

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s